Fulltext

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Akce v okolí

Akce v okolí


Předchozí 1

Práce se sny - roční kurz

Místo
Přeštická 1761, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

PRÁCE SE SNYroční kurz zakončený certifikátem Jedinečný kurz—kombinace individuálních sezení a skupinové práce v průběhu školního roku 2018/2019. Minimum teorie a velký podíl praktických cvičení Získání potřebného vybavení pro další samostatnou práci se sny Předností velká variabilita kurzu Možnost volby individuálního nebo skupinového studia. Dálková i přímá forma studia Možnost studia odkukoli

Více

Klub zdraví - Nemoci chladného počasí

Místo
Koterovská 2127, Východní Předměstí, 32600 Plzeň
Datum konání

Informace v příloze.

Více

Kurz srovnávací filozofie a psychologie Východu a Západu

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

ento kurz nabízí přehled nejvýznamnějších základních poznatků o člověku, univerzu, životě a společnosti, které nám zanechaly civilizace Východu i Západu.Utváří opravdový pramen inspirace pro člověka, který si klade velké otázky a čelí osobním a společenským výzvám života.Je rozdělen do tří základních modulů, které nám, pokud je aplikujeme, umožňují najít své místo v životě: první se věnuje poznání o člověku samotném (Kdo jsem?), druhý jeho vztahu k ostatním lidem a schopnosti vzájemného soužití a poslední modul zkoumá stopy jednotlivce i lidstva napříč dějinami (Odkud přicházíme a kam směřujeme?). Témata kurzu Člověk sám se sebou: Záhada Života • Člověk a jeho přirozenost • Tisíciletá Indie • Moudrost Tibetu • Buddhismus • Čína • Egypt • Aristoteles • Neoplatonikové • Člověk a společnost, člověk a soužití • Platonská tradice • Řím a občané světa • Formy uspořádání společnosti • Člověk v průběhu dějin, mýtus a dějiny • Starodávné vědy Proč je kurz užitečný? • Abychom lépe poznali sebe sama: etické otázky jednotlivce;• Abychom do svého života vložili hloubku a nadčasovost;• Abychom pochopili okolnosti, v nichž žijeme: hledání spravedlnosti ve společnosti, soužití mezi lidmi;• Abychom byli hlavními tvůrci lepší budoucnosti: význam dějin pro pochopení současnosti a toho jak dnes žít a aktivně vytvářet budoucnost. Součástí kurzu jsou cvičení rozvíjející důležité schopnosti člověka (pozornost, koncentraci, paměť, imaginaci, kontrolu emocí, vůli atd.) inspirovaná probíranými tématy. Délka trvání: Celkový počet výukových hodin: 26(13 bloků přednášek a cvičení po 2 výukových hodinách, každá v délce trvání 45 minut)

Více

Praktická rétorika

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

Kapacita kurzu je 5 osob. • 4 x 2 hodiny přednášek a cvičení Obsah kurzu: • Tradiční pojetí rétoriky• Technika řeči – respirace, fonace, rezonance, vokalizace, artikulace• Autentický hlas• Práce s emocemi• Neverbální komunikace• Tvorba a skladba projevu• Praktické rady• Trénink řečnických dovedností Komu je kurz určen: Všem, kteří chtějí zlepšit svůj mluvený projev, své prezentační a komunikační dovednosti. Během praktických cvičení se naučíte: • Jak působit slovem• Jak pracovat s dechem• Jak správně artikulovat• Jak správně vyslovovat• Jak ovládnout řeč těla• Jak zvládnout trému a další překážky• Jak se správně připravit• Jak vyčerpat téma a ne posluchače• Jak být sám sebou Délka trvání: Celkový počet výukových hodin: 8(4 bloky přednášek a cvičení po 2 výukových hodinách, každá v délce trvání 45 minut) Pro zájemce je připraven i pokračovací kurz Praktická rétorika II.(8 výukových hodin, cena stejná jako u kurzu I.)

Více

Herkules

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

PřednáškaŘecká a římská mytologie nám nabízí mnohé vzory, které bez ohledu na to, že jsou staré několik tisíciletí, můžeme následovat i dnes. Příklad Herkula je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších mezi nimi, protože kromě mnoha jiných významů nám ukazuje celou cestu, kterou bychom jako lidé měli ve své evoluci projít.Stejně jako my se narodil ovládán instinkty, emocemi a vášněmi. Stejně jako nám mu toto pomáhalo přežít, ale často, protože nad nimi neměl kontrolu, jej jednání poháněné nezkrocenými impulzy přivedlo do problémů a neštěstí. Stejně jako my prožil v životě hodně utrpení, ale každá bolest jej něčemu naučila, každá jej posunula dál. Byl stále více soucitný, trpělivý, pokorný a ochotný pomoci těm, kteří to potřebují. Stával se postupně lepším, protože rozvíjel skrze bolest a zkušenost svou lidskost. Herkules je příkladem člověka, který se nevzdává, plní to, co mu osud předloží. I v bezvýchodné situaci hledá řešení, neustále se rozvíjí a transformuje, aby díky tomu nakonec vždy zvítězil. Protože vítězství je jeho osudem, a může být i naším, i když je někdy zapotřebí mnohokrát upadnout a znovu se zvednout k jeho dosažení.Herkules je hrdina, který se dokázal neotáčet zpět a nechat za sebou to, co překonal. Nelpěl na minulosti jen proto, že ji znal a cítil se v ní bezpečně. Naučil se jednat správným způsobem ve správném čase a na správném místě. Proto je jediným antickým héroem, který svým jednáním dosáhl toho, že probudil svou božskou jiskru a postavil se po boku olympských bohů. Je velkým příkladem, který nám ukazuje nejen cestu, ale i cíl, jenž je společný nám všem.Pojďme se spolu inspirovat zkušenostmi, které nám tento mýtus přináší z hlubin času, abychom i my svůj život proměnili v cestu, která má vznešený cíl.

Více

Ochutnávka vína (nejen) pro ženy

Místo
Na Roudné 212, Severní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

Ženy a víno, krásné spojení. A protože 8. března 2019 bude svátek žen, degustaci bude také řídit žena, opravdová znalkyně vína Alena Semrádová ve spolupráci s moravským vinařstvím HORT. Přijďte ochutnat kvalitu a hned se vám bude svět zdát krásnější. Svátek žen oslavte i se svými partnery - muži jsou vítáni! Degustace neznamená jen pít, víno je nápoj společenský a o víně je nutno hovořit. Nebudou chybět degustační pokrmy ani dárky pro každou ženu. Podrobnosti a registrace - www.excellentnizena.cz

Více

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou / Plzeň

Místo
Karlovarská 1210, Bolevec, 32300 Plzeň
Datum konání

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí. Přednáší Tomáš Pfeiffer, který je připraven se s Vámi podělit o poznání a cestu života, kterou přijal jako žák tvůrce biotroniky a přinašeče, pana Josefa Zezulky. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života. Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronický duchovní obřad. BIOVID TV – internetová televize – Zveme Vás k živému vysílání z pondělních a pátečních přednášek Univerzity Bytí v Praze na http://www.dub.cz/biovid-tv/

Více

Alchymie, filozofie transformace

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

Přednáška Alchymie je vědou, jejímž cílem je pochopit svět a člověka jako jeho součást. Snahou alchymistů bylo nalezení tzv. „kamene mudrců“. Klíčem je poznání a ovládnutí sebe sama skrze tři fáze alchymistického díla. Transformace olova ve zlato tak z psychologického hlediska symbolicky představuje rozvoj nejlepších potenciálů a vnitřních hodnot člověka.

Více

EXCELLENTNÍ ŽENA® - 14. vzdělávací a zážitková konference

30. března 2019, 9.15 - 17.00 hodin, Měšťanská beseda Plzeň Celodenní setkání žen všech věkových kategorií, různých zájmů i profesí. Informace a vstupenky: www.excellentnizena.cz, zena@explzen.cz Konference EXCELLENTNÍ ŽENA umožňují setkávání žen, které jsou aktivní, zajímají se o svět kolem sebe a chtějí se dozvídat nové věci. Snažíme se vybrat nejlepší témata a nejlepší lektory, kteří zaujmou. Co tento den ženám přinese: načerpáte novou životní energii, protože se setkáte se stejně smýšlejícími ženami budete mít prostor pro sdílení s ostatními ženami, protože jen žena ženě rozumí potkáte se s lektory, kteří vás budou inspirovat a mohou vám otevřít oči navážete přátelství se ženami, které stejně jako vy procházejí různými strastmi dostanete spoustu podnětů a nápadů, které Vás budou motivovat zažijete příjemné uvolnění v komunitě žen, které se chtějí scházet a poznávat …ale také se pobavíte, inspirujete, ochutnáte,odpočinete, zrelaxujete duši Chceme, abyste měly možnost porovnávat svou životní situaci s ostatními, komunikovat, získat další úhel pohledu a posilovat své sebevědomí. Těšíme se na vás 30. března 2019 v Plzni, Měšťanské besedě na již 14. zážitkové a vzdělávací konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA®. Bude to skvělá dámská jízda, která vám přinese hodně inspirace, pozitivní energie i řadu AHA momentů. U toho nesmíte chybět!

Více

Odvaha vést a vedení sebe sama

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

PřednáškaVést sám sebe nebo vést druhé? Moudří vladaři a filozofové říkali, že to první podmiňuje to druhé. Proč je důležité začít vždy u sebe a co nám umožňuje vést ostatní? Jak se zbavit obav, že to nedokážeme? Jaké jsou typy vedení a jaké jsou naše vnitřní schopnosti vést? Odpovědět na tyto otázky nám pomůže moderní psychologie i velké osobnosti starověku.

Více
Předchozí 1